نکته ها و ترفند های آشپزی

طرز تهیه ماست در خانه و دلایل ترش و شیرین شدن ماست

طرز تهیه ماست در خانه و دلایل ترش و شیرین شدن ماست
نویسنده ashpazi

طرز تهیه ماست در خانه و دلایل ترش و شیرین شدن ماست

طرز_تهیه_ماست_در_خانه_دانشنامه_تصویری_فارسی_2

طرز تهیه ماست در خانه و دلایل ترش و شیرین شدن ماست همیشه مسئله است که برای زنان خانه دار و کسانی که میخواهند ماست را در خانه درست کنند سوال بوده امروز میخواهیم در دانشنامه آشپزی به کل به این سوالات شما به صورت تخصصی پاسخ دهیم با تشکر با ما همراه باشید .

طرز_تهیه_ماست_در_خانه_دانشنامه_تصویری_فارسی_3

شرط اصلی برای تهیه ماست

شرط اصلی برای این که ماست بگیرد، باید شیر آن پاستوریزه و فاقد آنتی بیوتیک و بار میکروبی و میزان مواد جامد آن در حد نرمال باشد. اگر می خواهید ماست سفت شود بهتر است شیر را در دمای ملایم به میزانی حرارت دهید که حدود 10 تا 20 درصد آب شیر تبخیر شود و مواد جامد آن افزایش یابد. دلیل شل شدن ماست، پایین بودن مواد جامد شیر است. حالا دمای شیر را به حدود 40 درجه سانتی گراد به گونه ای که انگشت را نسوزاند کاهش دهید.
به ازای هر لیتر شیر یک تا دو قاشق غذاخوری ماست به عنوان مایه به شیر بیفزایید و خوب به هم بزنید. بهتر است ماست را از قبل با مقدار کمی شیر مخلوط کنید و سپس در حین هم زدن شیر عمل افزودن را انجام دهید.

طرز_تهیه_ماست_در_خانه_دانشنامه_تصویری_فارسی_4

طرز تهیه ماست یا درست كردن ماست

ظرف شیر مایه زده شده را حدود دو تا سه ساعت با پتو یا مشابه آن بپوشانید تا از پایین آمدن دمای شیر ممانعت شود. به این مرحله به اصطلاح گرمخانه گذاری می گویند.
کمی بعد از مدت مذکور ظرف را به آرامی داخل یخچال بگذارید و قبل از سرد شدن کامل به آن دست نزنید. اگر ماست زود از گرمخانه خارج شود یا قبل از سرد شدن کامل تکان بخورد یا قاشق در آن وارد شود مانع بسته شدن کامل ماست شده و ماست آب می اندازد.
دقت کنید که اگر ماست آب انداخت، آن را دور نریزید چون آب ماست همان سرم شیر است و ارزش غذایی فراوانی داشته و سرشار از پروتئین های محلول و ویتامین های گروه B است. این آب را همراه ماست استفاده کنید یا همچون شیر بنوشید.

طرز تهیه ماست در خانه و دلایل ترش و شیرین شدن ماست

طرز تهیه ماست در خانه و دلایل ترش و شیرین شدن ماست

دلیل ترش و شیرین شدن ماست

اگر دمای شیر مایه زده شده بیش از 50 درجه سانتی گراد یعنی سوزان باشد، مایه ماست تازه نباشد یا میزان آن زیاد باشد، دمای گرمخانه گذاری بالا باشد، زمان تخمیر طولانی شود یا ماست پس از خروج از گرمخانه به کندی سرد شود، بدون شک ماست ترش می شود. البته بد نیست بدانید ترشی ماست از نظر تغذیه ای به جذب کلسیم کمک می کند. حال اگر دمای شیر مایه زده شده و گرمخانه کمتر از دمای بدن باشد و مایه ماست تازه باشد احتمال این که ماست شیرین شود زیاد است و اگر زمان تخمیر یعنی گرمخانه گذاری کوتاه باشد چون مواد مولد شیر مایه زده شده برای ایجاد عطر و طعم خوشایند فرصت چندانی ندارد احتمال این که ماست بی مزه شود وجود دارد.

دانشنامه تصویری فارسی

About the author

ashpazi

Leave a Comment